İlan karşılaştırması yapabilmeniz için en az 2 adet ilan seçmeniz gerekmektedir.


Kapat

Ev Alırken Nelere Dikkat Etmeli

Ev Alırken Nelere Dikkat Etmeli

                                                                                                                               Ev aramaya başladığınızda karşılaşacağınız ilk şey etrafınhızdaki insanların yaşantıları olacaktır. 10 yıl önce ev almış olan birinin deneyimi size çok şey katarken bir yandan da zamanı geçmiş bilgilerle yanlış yönlendirmelere de neden olabilir.

                           Karşınızda işini iyi yapan bir satış danışmanı varsa, bütçenize uygun ödeme seçeneklerini size sunacaktır.

Satın almadan önce mutlaka ekspertiz yapılmasını sağlayınız. Yapılması zorunlu olan bu ekspertiz raporu sadece formalite değil, size ev hakkında detaylı teknik bilgiler de verecektir. Eğer bir sorun tespit edilirse satıcı tarafından bu sorunlar giderilir veya yapılan teklif yenilenir.

                        Satın almak istediğiniz evin etrafında birkaç sokak gezerek etrafa iyice bakın. Diğer evlerin durumları ulaşım araçları, etrafdaki okullar, hastaneler ve marketler mahallenin değerini arttıran özelliklerdir. Aynı bölgede bulunan diğer satılık ev fiyatlarına bakıp karşılaştırma yapın.

                        Dairenize ait kombi veya ankastre gibi demirbaş cihazlar ne zaman takılmış, garantileri devam ediyor mu veya size sorun yaratabilir mi ? Eğer tamir edilmesi veya değiştirilmesi gereken bir cihaz varsa siz taşınmadan halledilmesi çok daha rahat olacaktır.

                        Etrafta okullar veya iş merkezleri varsa genellikle ulaşım araçları da yoğun olarak bu mahalleden geçer. Ulaşımın kolay olması, işe gidiş yolunuzun veya çocukların okula gidişlerinin kolaylığı evi seçme nedenlerinizden biri olabilir.

                        Küçük ama şaşırtıcı derecede önemli bir ayrıntı olan camların hangi yöne baktığı evin ne zaman güneş aldığını, ne zaman güneşin doğduğunu ve tüm pencereleri açık bırakırsanız ne kadar sıcak olacağını belirler.

                        Satın aldığınız binada veya sitede ne kadar çok sosyal hizmet bulunursa aylık olarak ödenen aidatların da o kadar yüksek olduğu anlamına gelebilir.Yatırımınızı yaparken aidat giderlerini de sorup ona göre değerlendirebilirsiniz.

                        Kategoriler
+90 212 234 42 06 /105

volovivo.com, Tüm Hakları Saklıdır.

Google LogoÇeviri tarafından desteklenmektedir
Google LogoÇeviri tarafından desteklenmektedir